.

Sierpień 2023

 
Sierpień 28, 2023 - 13:55
Posted in:
0 comments
Macie ochotę na przygodę i szansę na wyjątkowy wypad? 
Lubuska Regionalna Organizacja Turystyczna LOTUR serdecznie zaprasza Was do udziału w XX edycji konkursu „Najlepszy Produkt Turystyczny – o Lubuską Perłę Turystyczną Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej 2023”! 
Taka okazja! Konkurs ma na celu wyłonienie najbardziej atrakcyjnych, nowatorskich i przyjaznych dla turystów produktów turystycznych w Polsce! To nie lada szansa, abyście pokazali swój unikalny, kreatywny i świeżo upieczony produkt turystyczny! 
 
Sierpień 16, 2023 - 11:05
Posted in:
0 comments
O projekcie
 
Głównym celem realizacji projektu jest stworzenie i wykorzystanie innowacyjnego systemu wirtualnych rozwiązań na rzecz zwiększenia dostępności oferty turystycznej Województwa Lubuskiego oraz promocji produktów turystycznych oferowanych przez lubuskie podmioty w ramach Lubuskiego Szlaku Wina i Miodu.
 
Projekt obejmuje stworzenie bezpłatnej aplikacji internetowej (ogólnodostępnej
w sieci), wykorzystującej panoramy sferyczne 360°.
 
Co zrobimy
 
 

Winnica Wzgórza Cisowskie

Obrazek użytkownika izau
Wysłane przez izau w śr., 08/16/2023 - 10:33

Już w średniowiecznych czasach docenione zostały warunki w jakich wzrastają i dojrzewają tutejsze winogrona. Pierwsze winnice na tym obszarze znajdowały się w oddalonych około dwa kilometry - Solnikach. Dzisiaj, to w Cisowie jest położona Winnica Wzgórza Cisowskie wykorzystując te same właściwości gleby, klimatu czy czystego powietrza zapewnianego przez lokalne lasy, dzięki którym owoce naszej pracy zawdzięczają swój smak i aromat. Z roku na rok na naszej winnicy dosadzamy kolejne winorośla.

 

Winnica Margaret Michał Przytuła

Obrazek użytkownika izau
Wysłane przez izau w śr., 08/16/2023 - 10:29
Winnoca Margaret położona jest w miejscowości Osiecznica niedaleko Krosna Odrzańskiego.  Właściciel Michał Przytuła postawił wyłącznie na winorośl szlachetną - vitis vinifera - szczepów znanych od lat w Europie, a także w okolicach Krosna Odrzańskiego. : rieslinga, chardonnay, gewürztraminera (Vivaldi 2020 z tej odmiany był finalistą konkursu Polskie Korki 2021) i pinot noir. 
 
 

Winnica pod Wieżą

Obrazek użytkownika izau
Wysłane przez izau w śr., 08/16/2023 - 09:58

Winnica pod wieżą położona jest w urokliwej wiosce Trzebule, gmina Dąbie około 20km od Zielonej Góry. Uprawa winorośli obejmuje obszar dwóch i pół hektara.

Pierwsze nasadzenia nastąpiły w 2015 roku. W 2016 uzupełniliśmy je i w ten sposób na naszej winnicy rośnie około 9000 sadzonek.

Dominującym szczepem jest Riesling, któremu towarzyszy Chardonnay, Regent, Solaris oraz Cabernet Cortis.

 

Winnica Pod Lipą

Obrazek użytkownika izau
Wysłane przez izau w śr., 08/16/2023 - 09:40

Założona w 2008 roku w Górzykowie Winnica Pod Lipą, z widokiem na zakole Odry, nazwę zawdzięcza ogromnej, starej lipie, która góruje nad winnym wzgórzem. Region zielonogórski ma wspaniałe tradycje winiarskie i dzięki panującemu tu klimatowi możliwa jest uprawa szlachetnych szczepów winorośli. Spośród ponad 2500 krzewów uprawianych w winnicy, większość stanowią odmiany gatunku Vitis vinifera: Riesling, Pinot Noir oraz Gewürztraminer uzupełnione hybrydami międzygatunkowymi: Regent i Johannite.

 

Winnica Międzypole

Obrazek użytkownika izau
Wysłane przez izau w czw., 08/10/2023 - 10:53
"Winnica Międzypole" to winnica, która rozpoczęła swoją działalność w 2014 roku. Posiada niewielką powierzchnię upraw winorośli, obejmującą zaledwie 0,22 hektara.
 
W winnicy "Winnica Międzypole" uprawiane są różne szczepy winorośli, takie jak Johanniter, Solaris, Rondo oraz Regent. Z tych winorośli produkowane są białe, różowe i czerwone wina, które sprzedawane są pod własną marką.
 
Mimo swojej niewielkiej skali, winnica zdobyła pewne uznanie, o czym świadczą przyznane certyfikaty "Wino Warte Zachodu" w 2022 i 2023 roku.
 

Winnica Nadodrzańskie Wzgórze

Obrazek użytkownika izau
Wysłane przez izau w czw., 08/10/2023 - 10:42
"Winnica Nadodrzańskie Wzgórze" to winnica o stosunkowo krótkiej historii, rozpoczętej w 2016 roku. Zajmuje obszar o powierzchni 0,64 hektara, na którym uprawiane są starannie wyselekcjonowane szczepy winorośli, w tym Zweigelt, Riesling oraz Johanniter.
 
Winnica specjalizuje się w produkcji wytrawnych win białych i czerwonych, które są sprzedawane pod marką "Winnica Nadodrzańskie Wzgórze".
 
 

Winnica Folwark Pszczew

Obrazek użytkownika izau
Wysłane przez izau w czw., 08/10/2023 - 10:34
"Winnica Folwark Pszczew" to urokliwe miejsce o bogatej historii, działające od 2014 roku. Rozciągająca się na pięciu hektarach winnica specjalizuje się w uprawie różnorodnych szczepów winorośli, w tym Rieslinga, Johannitera, Solarisa, Chardonnaya, Souvignier gris, Regenta oraz Cabernet cortis.
 
Winnica oferuje różnorodne rodzaje wina, obejmujące białe, czerwone, różowe, pomarańczowe oraz musujące. Wina te sprzedawane są pod marką "Winnica Folwark Pszczew".
 
 

Winnica Pod Winna Górą

Obrazek użytkownika izau
Wysłane przez izau w czw., 08/10/2023 - 10:09
"Winnica Pod Winną Górą" to urokliwe miejsce, które prowadzi działalność od 2014 roku. Pomimo swojej niewielkiej powierzchni wynoszącej 0,5 hektara, winnica skupia się na starannie wyselekcjonowanych szczepach winorośli.
 
 

Winnica Vineas Montis

Obrazek użytkownika izau
Wysłane przez izau w czw., 08/10/2023 - 09:54
"Winnica Vineas Montis" to miejsce, które rozpoczęło swoją działalność w 2018 roku. Ta malownicza winnica zajmuje obszar 1,4 hektara, gdzie uprawiane są starannie wyselekcjonowane szczepy winorośli.
 
Właściciele winnicy postawili na różnorodność, uprawiając takie szczepy jak Pinot Gris, Pinot Blanc, Grüner Veltliner, Gewürztraminer, Riesling, St. Laurent oraz Tauberschwarz.
 

Strony