.

Sierpień 2023

 
Sierpień 28, 2023 - 13:55
Posted in:
0 comments
Macie ochotę na przygodę i szansę na wyjątkowy wypad? 
Lubuska Regionalna Organizacja Turystyczna LOTUR serdecznie zaprasza Was do udziału w XX edycji konkursu „Najlepszy Produkt Turystyczny – o Lubuską Perłę Turystyczną Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej 2023”! 
Taka okazja! Konkurs ma na celu wyłonienie najbardziej atrakcyjnych, nowatorskich i przyjaznych dla turystów produktów turystycznych w Polsce! To nie lada szansa, abyście pokazali swój unikalny, kreatywny i świeżo upieczony produkt turystyczny! 
 
Sierpień 16, 2023 - 11:05
Posted in:
0 comments
O projekcie
 
Głównym celem realizacji projektu jest stworzenie i wykorzystanie innowacyjnego systemu wirtualnych rozwiązań na rzecz zwiększenia dostępności oferty turystycznej Województwa Lubuskiego oraz promocji produktów turystycznych oferowanych przez lubuskie podmioty w ramach Lubuskiego Szlaku Wina i Miodu.
 
Projekt obejmuje stworzenie bezpłatnej aplikacji internetowej (ogólnodostępnej
w sieci), wykorzystującej panoramy sferyczne 360°.
 
Co zrobimy
 
 

Winnica Wzgórza Cisowskie

Obrazek użytkownika izau
Wysłane przez izau w śr., 08/16/2023 - 10:33

Ta kameralna winnica należy do Państwa Beaty i Remigiusza Rzeszutko. Została założona w 2011 roku na Wzgórzach Dalkowskich w wiosce Cisów, niedaleko Kożuchowa. Odwiedzając winnicę można degustować wina przy wieczornym ognisku.

Na terenie winnicy uprawiane są szczepy: gewürztraminer, bianca, seval blanc, regent oraz solaris. Powstają z nich wina białe, różowe i czerwone.

 

Winnica Margaret

Obrazek użytkownika izau
Wysłane przez izau w śr., 08/16/2023 - 10:29
Winnica położona jest w miejscowości Osiecznica, nieopodal Krosna Odrzańskiego. Prowadzi ją Michał Przytuła, a jej nazwa nawiązuje do imienia matki założyciela - Małgorzaty.
 
Miejsce uprawy winorośli - południowo-zachodnia ekspozycja pradoliny Odry - uchodzi za najcieplejsze miejsce w Polsce. Winnica jest stosunkowo młoda, została założona w 2017 roku. Obecnie rozciąga się na obszarze 3,5 hektara.
 
 

Winnica pod Wieżą

Obrazek użytkownika izau
Wysłane przez izau w śr., 08/16/2023 - 09:58
Położona jest w urokliwiej wiosce Trzebule oddalonej o 20 kilometrów od Zielonej Góry. Winnica ma obszar 2,2 hektara. Pierwsze krzewy zostały zasadzone w 2015 roku przez Annę i Andrzeja Kurpielów, a obecnie rośnie już ich ponad 9 tysięcy. W winnicy produkuje się wina spokojne oraz musujące, które można degustować podczas zwiedzania winnicy, jak i pobytu w tamtejszej agroturystyce. Uprawiane są takie odmiany winorośli jak riesling, chardonnay, solaris, regent i cabernet cortis.
 

Winnica Marcinowice

Obrazek użytkownika izau
Wysłane przez izau w śr., 08/16/2023 - 09:52
Właścicielami winnicy, która powstała w 2016 roku w Marcinowicach, tuż opodal Krosna Odrzańskiego, są Agnieszka i Grzegorz Runowscy. Położona jest na terenach pogranicza obszaru Natura 2000 w dolinie środkowej Odry.
Wytwarzane tu wino jest wegańskie,  w smaku delikatne, spokojne i musujące. Celem właścicieli jest produkcja wyłącznie win ze szlachetnych odmian, takich jak: riesling, pinot noir, gewürztraminer, pinot blanc.
Będąc na wzgórzach winnicy, degustując smak aromatycznego wina, można podziwiać niebanalne nadodrzańskie zachody słońca.
 

Winnica Pod Lipą

Obrazek użytkownika izau
Wysłane przez izau w śr., 08/16/2023 - 09:40
Położona jest się w miejscowości Górzykowo w gminie Sulechów, na malowniczym wzgórzu tuż przy zakolu Odry. Została założona w 2008 roku. Nazwę zawdzięcza starej lipie, która rośnie nad wzgórzem. Na terenie jednego hektara, uprawia się ok. 3 tysięcy krzewów szlachetnych odmian winorośli, takich jak: riesling, pinot noir oraz gewürztraminer, a dodatkowo hybrydy międzygatunkowe: regent i johanniter.
 
 

Winnica Międzypole

Obrazek użytkownika izau
Wysłane przez izau w czw., 08/10/2023 - 10:53
Winnica została założona przez Leszka Korzeniowskiego w 2014 roku.  Winnica jest „dzieckiem” Programu Winner zrealizowanego przy współpracy dwóch Lokalnych Grup Działania - "Między Odrą a Bobrem" oraz "Kraina Lasów i Jezior", który miał na celu przywrócenie świetności winiarskiej regionu. Obejmuje niewielki, urokliwy obszar 0,22 hektara i nazywana jest perełką wśród lubuskich winnic. Wśród uprawianych tutaj odmian odnajdziemy: johanniter, solaris, regent oraz rondo.
 

Winnica Nadodrzańskie Wzgórze

Obrazek użytkownika izau
Wysłane przez izau w czw., 08/10/2023 - 10:42
"Winnica Nadodrzańskie Wzgórze" to winnica o stosunkowo krótkiej historii, rozpoczętej w 2016 roku. Zajmuje obszar o powierzchni 0,64 hektara, na którym uprawiane są starannie wyselekcjonowane szczepy winorośli, w tym Zweigelt, Riesling oraz Johanniter.
 
Winnica specjalizuje się w produkcji wytrawnych win białych i czerwonych, które są sprzedawane pod marką "Winnica Nadodrzańskie Wzgórze".
 
 

Winnica Folwark Pszczew

Obrazek użytkownika izau
Wysłane przez izau w czw., 08/10/2023 - 10:34
Jest to obiekt enoturystyczny, zlokalizowany w zabudowie XIX-wiecznego kompleksu pałacowo-parkowego, dawnej rezydencji biskupów poznańskich z 1654 roku. Na terenie folwarku znajdują się obiekty noclegowe, strefa SPA, altana grillowa, a wszystko to otoczone jest parcelami porośniętymi krzewami winorośli. Przed wiekami to biskupi zamieszkiwali ten teren i w tym miejscu uprawiali krzewy winne.
 

Winnica Pod Winna Górą

Obrazek użytkownika izau
Wysłane przez izau w czw., 08/10/2023 - 10:09
Jest to winnica założona przez Państwa Marzenę i Tytusa Fokszanów we wsi Cigacice, na terenie gminy Sulechów. Misją właścicieli jest przywrócenie dawnej, wielowiekowej tradycji uprawy winorośli na południowym stoku wzgórza w pradolinie Odry.
Gospodarstwo zajmuje pół hektara idealnych gleb pod uprawę krzewów winorośli. Zasadzone są tutaj odmiany winorośli, takie jak: riesling, johanniter, solaris, pinot gris, regent, rondo. Wina wytwarzane Pod Winną Górą zostały docenione na licznych konkursach, zarówno w kraju, jak i za granicą.
 

Winnica Vineas Montis

Obrazek użytkownika izau
Wysłane przez izau w czw., 08/10/2023 - 09:54

Pierwsze nasadzenia w tej położonej przy miejscowości Santok winnicy zostały wykonane w 2018 roku. Do 2023 roku uprawa rozrosła się do 1,4 ha na dwóch parcelach. Winorośl uprawiana jest w reżimie ekologicznym (w trakcie konwersji na biodynamizm). Ze szczepów białych rosną tu: pinot gris, pinot blanc, gewürztraminer, grüner veltliner i riesling, a z czerwonych: tauberschwarz i st. laurent.

Strony