.

Październik 2015

 

Hotel Pałac Wiechlice

Obrazek użytkownika webadmin
Wysłane przez webadmin w wt., 10/27/2015 - 11:21

Winnica Wiechlice jest częścią kompleksu pałacowego, w którym rezydowały wojska pruskie oraz francuskie wraz z Napoleonem. Została założona w 2009 roku. Na powierzchni jednego hektara ogrodów przypałacowych można podziwiać 4 tysiące krzewów winorośli odmian cabernet cortis, johanniter, solaris, regent oraz rondo, z których powstaje wyśmienity trunek, znany pod nazwą Wino Pałacowe.        
Pałac posiada również w swojej ofercie inne produkty regionalne, takie jak: dżemy owocowe własnej produkcji, a także pyszną zupę grzybową z grzybów zbieranych w okolicy.

 

Winnica Kinga

Obrazek użytkownika webadmin
Wysłane przez webadmin w wt., 10/27/2015 - 11:19

Została założona w 1985 roku przez Halinę i Wojciecha Kowalewskich, czyli istnieje już niemal 40 lat. Jest pokoleniowym gospodarstwem z tradycjami. Położona jest tuż przy Odrze, więc można do niej dojechać lub dopłynąć. Co ciekawe, miejscowość Stara Wieś, w której znajduje się winnica, jest dokładnie środkiem Odry, co oznacza, że taka sama odległość jest z tego miejsca zarówno do źródła, jak i do ujścia rzeki.

Symbolem winnicy jest krzew Aurora, który jako jedyny ocalał po powodzi w 1997 roku. Winiarnia zajmuje ponad stuletnie budynki, w których niegdyś mieścił się Nadzór Wodny.

 
Październik 27, 2015 - 10:52
Posted in:
0 comments

Nic odkrywczego nie ma w stwierdzeniu, że najlepsze współczesne winnice na świecie znajdują się w Europie. Z wielu przyczyn skupiają się głównie w krajach basenu Morza Śródziemnego. Polski, dużo surowszy klimat, nie jest tak łaskawy dla winorośli, jak ten na południu Europy. Nie oznacza to jednak, że na naszych terenach winnice to zjawisko egzotyczne. Wręcz przeciwnie. Wystarczy wybrać się w Lubuskie, by odkryć miejsca malownicze, o bajkowym klimacie, w których winorośl rodzi pełne soku owoce. Jeszcze jesienią warto rozważyć wyjazd na ten teren.

 

Winnica Julia

Obrazek użytkownika webadmin
Wysłane przez webadmin w pt., 10/16/2015 - 12:00

Umiejscowiona jest 5 km na wschód od Zielonej Góry. Uprawianych jest tutaj ponad 1300 szlachetnych krzewów winorośli. Wina, w które możemy zaopatrzyć się w tym miejscu, są podzielone na:

- Bachusowe – lekkie półwytrawne, co roku inne,

- Kobiece – o subtelnym smaku,

- Odmianowe – czyli muscaris, solaris i riesling oraz

- Jubileuszowe – tworzone specjalnie na wyjątkowe okazje.

 

Na terenie winnicy można również zobaczyć Park Miniatur Historycznych Obiektów Winiarskich.