.

Next article

„ Nadodrzańska przygoda” - Winnica Kinga

 
Time to read
3 minutes
Read so far
May 02, 2017 - 11:33
Posted in:
0 comments

Impreza składa się z trzech głównych atrakcji:

- jazda konna lub bryczką przez rezerwat bociana czarnego starorzeczem Odry

- rejs po rzece Odrze do miejscowości „Stara Wieś”

- degustacja i biesiada w zabytkowej „Rybakówce” w winnicy

 

Oferta kierowana do zoorganizowanych grup min. 15 os. lubiących aktywny wypoczynek. Cena od osoby 160zł.

Czas imprezy 8 – 10 godzin

Alternatywą dla rejsu i jazdy konnej może być spływ kajakowy po rzece Odrze zwieńczony degustacją w winnicy.

 

Propozycja pobytu w okolicach Zielonej Góry w czasie Winobrania i nie tylko:

 

   

DZIEŃ 1:

Proponuje na początek odwiedzić Zieloną Górę - przez deptak w czasie winobrania to raczej przemknijcie:-))) ale pod Ratuszem warto pokręcić się dłużej tam będzie wiele stoisk z winami z Europy i parę lokalnych winnic, a w domku”winiarza” odbywać się będą degustacje rodzimych winiarzy (2 dziennie).

Strefę pod ratuszem warto zobaczyć w dzień, a wieczorem wrócić na kameralny koncert.

Wieczorową porą warto też odwiedzić ul. Fabryczną i klub PIEKARNIA CICHEJ KOBIETY - tam w magicznym podwórzu posłuchacie fajnych kapel (jazz,blues i nie tylko) z winkiem w dłoni oczywiście!

Jeżeli planujecie pobyt w mieście od rana proponuję zobaczyć nasze muzeum wina (też na deptaku) warto też zerknąć na Palmiarnie z wzgórzem winnym na którym stoi, a później ruszyć na obrzeża miasta do Ochli i urokliwego skansenu z cudną wieżą winiarską i nie tylko.

Gdzie jeść: w mieście polecam Zbójnicką Grotę (folklor trochę nie z tej bajki) -pierogi z kaszą albo szpinakiem BOSKIE! no i na samym deptaku jest wiele fajnych lokali np. Winnica na placu pocztowym za Ratuszem.

Gdzie spać: w czasie winobrania bywa ciasno, warto o tym pomyśleć już teraz - ja proponuję ZAJAZD POCZTOWY blisko centrum, a mimo to w zacisznej uliczce, przytulnie z Polska kuchnią w restauracji i orientalną dla lubiących coś z innej bajki.

 

DZIEŃ 2

Ruszcie na dobre poza miasto w kierunku z ZIELONEJ GÓRY do ŁAZ (kierunek na Milsko)

ŁAZ - 1winnica MIŁOSZ

Krzysztofa i Marty, miejsce magiczne -gospodarstwo całe w drewnie, a klimat jak w Toskanii.

Tam poczujecie się na pewno sielsko i po miejskim maratonie odetchniecie.

Z winnicy MIŁOSZ ruszcie do PROCZEK przez ZABÓR( odległości między miejscowościami to od 2 do 7 km)w ZABORZE jest piękny pałac o którym Krzysztof na pewno wam opowie i pokieruje do PROCZEK – tu jest winnica NA LEŚNEJ POLANIE - maleńka ale magiczna prowadzona przez leśnika Jarka i jego żonę Małgosię faktycznie jest na polanie można rzec - na końcu świata!

Gdzie spać:

są 2 gospodarstwa AGRO. w miejscowości Czarna. a kolejne z stadniną koni w Milsku.

telefony dostaniecie od Marty z winnicy Miłosz

Gdzie jeść: no tu jesteście już w głuszy:-))) po uzgodnieniu z winiarzami na pewno was i napoją i nakarmią plus alternatywą są gospodarstwa agroturystyczne w których się zatrzymacie.

 

DZIEŃ 3

Swoją winnicę zostawiłam na koniec:-))) chciałabym poznać waszą opinię o trasie którą wam wymyśliłam.

A więc: jak się pozbieracie i spakujecie to z okolic ZABORU ruszcie do NOWEJ SOLI przez NIEDORADZ w samej NOWEJ SOLI zatrzymajcie się w porcie to najładniejsze miejsce naszej mieścinki:-))) sam port po liftingu no i PARK KRASNALA! Park z przymrużeniem oka ale to historia nasze Nowej Soli no jak się zdystansujecie to na pewno się ubawicie!

Tam proponuje wizytę na HARCERSKIEJ GÓRCE w małej knajpce z widokiem na rzekę i …. kolejne pierogi:-))) ? Miłe miejsce! Jak się posilicie proponuję zostawić auto w porcie wsiąść na GALAR.

Galernikiem jest Andrzej opowie wam cuda o Odrze i o wszystkim co będziecie mijać - rejs proponuję do BYTOMIA ODRZAŃSKIEGO - śliczne renesansowo-barokowe miasteczko z kotem co zawianych prowadzi do domu (stoi w centrum na ryneczku).

Jak obejrzycie mieścinkę Andrzej zabierze was w drodze powrotnej do mnie czyli do winnicy KINGA

Gdy przybijecie do brzegu w Starej Wsi oprowadzę was po mojej winnicy, co nieco zdegustujecie i coś przekąsicie. A jaka jest ta moja winnica musicie zobaczyć sami:-)))

Gdzie spać: w Starej Wsi jest Gospodarstwo agro. Sadyba

no i w okolicy kilka pensjonatów np. KORONA- Modrzyca 68-355-04-65

motel U BASI 68-355-01-15

hotel** ZŁOTY ŁAN 68-387-32-41- ten tchnie nie co PRL-em ale ma swój klimat

a szczególnie przez nas polecany DWOREK UROCZYSKO 608-664-008.

pozostałe telefony:

WINNICA MIŁOSZ 664-020-264

WINNICA NA LEŚNEJ POLANIE 609-179-127

GALAR-604-079-080

GOSPODARSTWO AGRO.SADYBA w Starej Wsi 609-192-832

 

TO TYLE

Mam nadzieję, że ta pisanina was zachęci do odwiedzin w naszej okolicy.

ps. Proszę bierzcie pod uwagę ,że winobranie w mieście to gorący okres dla winiarzy tak więc wcześniej ustalcie z nami godziny wizyt i ile osób nas odwiedzi.

 

Paszport Winiarskiego Odkrywcy” to pakiet turystyczny kierowany do miłośników enoturystyki zainteresowanych odkrywaniem lubuskich winnic z ich nową i starą historią, która przeplata się z lokalnymi tradycjami, pięknymi plenerami i nie zapomnianymi doznaniami .

Jest to oferta kierowana dla gości indywidualnych oraz grup zorganizowanych. Imprezę wyróżnia ustalony czas trwania, który rozpoczyna się od pierwszego majowego wekendu i jest powtarzany cyklicznie raz w miesiącu do sierpnia. Goście ,którzy przyjadą w wyznaczonych terminach zostaną zaopatrzeni w paszport z mapą ułatwiającą odkrywanie kolejnych winnic.

Organizatorzy w przypadku zapotrzebowania gości chętnie wskażą miejsca zakwaterowania i ciekawą gastronomię w zależności gdzie w danym momencie znajdują się zwiedzający ponieważ "Paszport Winiarskiego Odkrywcy" obejmuje całe województwo Lubuskie.

 

Oferta kierowana do:

  • osoby indywidualne

  • grupy zorganizowan

  • ecena produktu jest zależna od ilości odwiedzanych winnic

  • winnice w wyznaczonych terminach czynne od godz. 12.00 do 18.00